گروه گزارشگران آزاد حقوق بشر قتل عمد دو جوان کاسبکار را محکوم کرد


گروه گزارشگران آزاد حقوق بشر قتل عمد سه جوان کاسبکار را محکوم کرد

گروه گزارشگران آزاد حقوق بشر

بدینوسیله قتل عمد دو جوان کاسبکار
“رزگار معروف‌زاده ١٨ ساله، حسین رستم‌نژاد ۱۶ ساله و برادر او هوشیار رستم‌نژاد ٢٠ ساله و هر سه اهل مهاباد بودەاند”.را محکوم میکنیم و خواستار دستگیری و محاکمه عاملان این قتل هستیم .
تعدادی از کاسبکاران کرد ایران پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی کشته شده‌اند

مسعود کردپور، خبرنگار در کردستان، به دویچه وله می‌گوید که هفته پیش تعداد قابل توجهی از اهالی مهاباد در مجلس درگذشت دو کاسبکار کرد شرکت کرده‌اند که پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.
رسانه‌های کرد خبر داده‌اند که در روزهای اخیر “سه نوجوان کاسبکار کرد پس از بازداشت توسط نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در منطقه بانه از کوه به زیر پرت شده و جان خود را از دست داده‌اند”.
رسانه‌های کرد همچنین نوشته‌اند که این سه جوان “رزگار معروف‌زاده ١٨ ساله، حسین رستم‌نژاد ۱۶ ساله و برادر او هوشیار رستم‌نژاد ٢٠ ساله و هر سه اهل مهاباد بودەاند”.
مسعود کردپور، خبرنگار در کردستان، در گفت‌وگو با دویچه وله کشته شدن دو تن از کاسبکاران کرد ایران را تایید کرد. او در این باره گفت: «هفته گذشته تعدادی از کاسبکاران کرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت می‌شوند و بار آن‌ها مصادره می‌شود. هنگامی که کاسبکاران بازداشت شده به همراه نیروهای امنیتی مشغول عبور از کوه بوده‌اند، دو کاسبکار کرد از کوه سقوط کرده و کشته می‌شوند.»

Advertisements