دروغ بزرگی که همه را بازی می دهد : فتوای خامنه ای در باره حرام بودن استفاده از تسلیحات نظامی هسته ای


فتوائی که وجود ندارد                                                                                                                   منبع :خواندنیها

دروغ بزرگی که همه را بازی می دهد : فتوای خامنه ای در باره حرام بودن استفاده از تسلیحات نظامی هسته ای

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱

به نسبت نزدیکی با تاریخ مذاکره سرنوشت ساز هسته ای بین جمهوری اسلامی و کشورهای ۱+۵ در بغداد ، دستگاههای تبلیغاتی ام القراء اسلام به کار افتاده تا به اصطلاح “دل” نمایندگان کشورهای ۱+۵ را خالی کند و از تحریمهای نفس گیری که علیه او ضع شده است ، نجات یابد.

برای خالی کردن دل حریف ، یکی از قطع کامل صادرات نفت به اروپا ، در صورت عدم لغو تحریمها سخن می گوید و دیگری با ایما و اشاره ، تهدید به واکنش نظامی جمهوری اسلامی در خلیج فارس، و زدن ناوهای هواپیما بر امریکا ،و حمله به منافع آن در منطقه می کند.

و اما تازه ترین دستاویز حامیان خفته جمهوری اسلامی ، تشبث به فتوای حرام بودن استفاده از سلاحهای هسته ای است که آن را به سید علی خامنه ای نسیت می دهند . فتوا ئی که به نظر بسیاری از ایرانیان ، ازجمله من ، اصلا وجود خارجی ندارد.

 اگر ریگی به نعلین رهبر جمهوری اسلامی نچسبیده است ، برای حفظ ظاهر هم که شده ، لازم است  فتوا را نوشته  و با زدن مهر خود بر آن و انتشار در رسانه ها ، ثابت کند که منکران فتوا دروغ می گویند !

به غیر از مفسرین و نویسندگان نشریات و افرادی که از آنها به نام “آگاهان” یاد می شود !  ،  جدید ترین شخصیت بین المللی سیاسی   که در این رابطه داد سخن داده  ، آقای میشل روکار نخست وزیر پیشین فرانسه است  که روز ۲۳ اردیبهشت به دعوت جمهوری اسلامی  به تهران رفت و در مصاحبه طولانی با صدا و سیما در روز ۲۴ اردیبهشت  چنین گفت   :

«فتوای رهبر انقلاب ایران در خصوص حرام بودن تولید و استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی بسیار مهم است و می تواند اعتماد بیشتری را ایجاد کند.» اینجا به انگلیسی  و اینجا به فارسی


تا آنجائی که من به یاد دارم ، فتوای آیات عظام همواره به صورت مکتوب و در پاسخ پرسش یکی از مومنین صادر می شد و مرجع مربوطه برای جلوگیری از جعل فتوا مهر خود را هم پای آن می زد که کسی در حکم او تقلب نکند :

نمونه فتوا آیت الله خمینی

نمونه فتوای خامنه ای با مهر و امضاء

نمونه فتوای آیت الله سیستانی

نمونه فتوای مکارم شیرازی

نمونه فتوای آیت الله روحانی

آیا کسی چنین فتوائی با چنان مشخصاتی که آقای خامنه ای صادر کرده باشد را دیده است ؟

یک دسته هم به جای پرداختن به کذب وجود چنین فتوائی ، اصل تقیه در شیعه را به آن می چسبانند

چگونه می توان پذیرفت  ، فتوای آقای خامنه ای در باره فیس بوک   با درج  پرسش از آیت الله و پاسخ ایشان برای اطلاع مسلمین در جراید کشور منتشر شود، ولی متن و تصویر فتوای خیالی آیت الله در باره حرام بودن استفاده از سلاح هسته ای را هیچکس جز جن و انسی که دور و بر ایشان می پلکند ندیده باشد؟ فتوای خامنه ای در نشریه همشهری آنلاین  اینجا

متاسفانه اندیشمندان ایرانی نیز که هر روز وقت خود را تلف کرده ، و بیهوده صفحات زیادی را برای اثبات ماهیت دیکتاتوری شناخته شده جمهوری اسلامی به ایرانیان سیاه می کنند ، کمی از وقت خود را به این امر تخصیص نمی دهند که تحقیق کنند اصلا چنین فتوائی وجود دارد یا خیر ؟

در این میان  ، البته روشنفکران دینی بیکار ننشسته اند و چون پژوهشهای دینی و بررسی “فتاوی” ، و به عبارت دیگر تحلیل کالای پر خرید “اسلام عزیز” را ملک مطلق خود می دانند ، با به هم بافتن رطب و یابس ، به جای پرداختن به کذب وجود چنین فتوائی ، اصل تقیه در شیعه را به آن می چسبانند که البته اگر چنین فتوائی وجود داشت به سهم خود قابل توجه بود .

باید از جمهوری اسلامی پرسید  ، بر فرض که چنین فتوائی را درست کنید  ، ولی مگر شکنجه در اسلام حرام نیست ؟مگر ربا  در اسلام حرام نیست ؟

غرضم جزوه تهیه شده بوسیله انستیتو واشنگتن است که آقای مهدی خلجی اسلام شناس مورد استناد منابع غربی و یکی از همکاران امریکائی ایشان زحمت تهیه و تدوین آن را کشیده اند. اینجا به زبان انگلیسی و به صورت پی دی اف , اینجا به زبان فارسی .

اما اصل  داستان از این قرار است که اصلا چنین فتوائی وجود ندارد که مجتهدین از آن تقیه کنند یا نکنند ! …..

مجموع این عوامل ، باعث شده است که حتی خانم هیلاری کلینتون نیز تحت تاثیز قرار گیرد و به جای مطالبه مدرک متقن – که امریکائیها در مطالبه “مدرک متقن ید طولائی دارند – بدون تردید در وجود چنین فتوائی بگوید:

«ما در دیدار با مقامات ایرانی می‌خواهیم درباره چگونگی گنجاندن اعتقادات‌شان در یک برنامه مشخص بحث کنیم که این نه فقط مساله‌ای اعتقادی٬ که تبدیل به سیاست‌های حکومت شود.» اینجا  و اینجا  .

رجب طیب اردوغان ، نخست وزیر اسلامخواه ترکیه نیز که چند روز پیش قرارداد تاسیس دو نیروگاه اتمی را با چین در پکن امضاء کرد به حکم مسلمانی ! ناشیانه به هیلاری کلینتون می گوید

« ایشان  [ آیت الله خامنه ای ] حرام بودن سلاحهای هسته ای را گوشزد کردند و فرمودند که ایران قصد ساخت سلاح هسته ای ندارد. ما باید این سخنان را باور نماییم » .   اینجا  و اینجا

البته ما ایرانیها از همه بهتر می دانیم که حرام و حلال بودن ، در قاموس  حکومت اسلامی کاربردی  جزفریب ملت به نام اسلام  ندارد . سران کشورها باید از جمهوری اسلامی بپرسند ، بر فرض که چنین فتوائی را درست کنید  ، ولی مگر شکنجه در اسلام حرام نیست ؟مگر ربا  در اسلام حرام نیست ؟ پس چگونه است که در جمهوری اسلامی این اعمال هر روز رسما تکرار می شود ؟

به هر حال اگر ریگی به نعلین رهبر جمهوری اسلامی نچسبیده است ، برای حفظ ظاهر هم که شده ، لازم است  فتوا را نوشته  و با زدن مهر خود بر آن و انتشار در رسانه ها ، ثابت کند که منکران فتوا دروغ می گویند !

Advertisements