هزاران کارگر شرکت واحد به معترضان پیوستند


 

نمایندگان بیش از ده هزار تن از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، دیروز در اعتراض به تبعیض در ارائه مزایای شغلی میان پرسنل این مجموعه و رانندگان، عدم همسان‌سازی دستمزد‌ها میان تمامی پرسنل شهرداری و ناچیز بودن حقوق جنبی از جمله حق خواروبار و مسکن و…. مقابل ساختمان شورای شهر تهران تجمع کردند. به گزارش خبرگزاری‌های دولتی، نمایندگان کارگران که تعدادشان به دویست نفر می رسید،همچنین خواستار تغییر مدیرعامل این شرکت و رسیدگی به حق و حقوق از دست رفته خود شدند. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از جمله فعال‌ترین سندیکاهای کارگری در ایران است.بسیاری از اعضای این سندیکا، از جمله منصور اسانلو رئیس و ابراهیم مددی نایب رئیس آن به‌دلیل دفاع از حقوق کارکنان این شرکت، سال های زیادی را در زندان به‌سر برده‌اند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری هم از بین رفتن ارزش پول ملی، بالا رفتن قیمت ارز، خوراک و مسکن را دلیل تجمع این کارگردان عنوان کرده و از کسانی که اقتصاد کشور را مدیریت می‌کنند پرسیده است چرا باید کارگران شرکت واحد با حقوق نسبتا خوب، نتوانند زندگی عادی داشته باشند؟

 

با تعداد بیشتری اعتراض می‌کنیم

خبرگزاری کار ایران با تائید خبر تجمع کارگران شرکت واحد نوشته که این رانندگان علاوه بر اینکه خواهان همسان سازی دستمزد‌ها میان تمامی پرسنل شهرداری هستند، به مبلغ اندک برخی حقوق جنبی از جمله حق خوار و بار و مسکن نیز اعتراض دارند.

 

همچنین به گزارش سایت اتحاد، ارگان خبری اتحادیه آزاد کارگران ایران، تجمع کارگران و طرح خواسته‌های جدید در حالی صورت گرفته که از ابتدای سال ۱۳۸۸، ده درصد به عنوان حق جذب به حقوق تمامی پرسنل شهرداری تهران و دیگر زیر مجموعه‌های این شهرداری، از قبیل سازمان آتش نشانی، افزوده شده، اما شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه آن را به اجرا در نیاورده است.

این گزارش افزوده است از اواخر سال ۱۳۹۰ کارگران شرکت واحد تهران از طریق نامه نگاری، جمع آوری طومار اعتراضی و ارائه آن به مسئولین شرکت واحد و شهرداری تهران خواهان رفع تبعیض از خود شدند اما مسئولین شهرداری و شرکت واحد تهران در این مدت به خواسته‌های این کارگران توجهی نکرده اند. به همین دلیل بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان آنان از صبح امروز دست به تجمعی اعتراضی در مقابل ساختمان اصلی شهرداری و شورای شهر تهران زدند و خواهان رسیدگی به خواسته های خود شدند.

آخرین گزارش‌ها حاکیست که تجمع معترضان بعد از ظهر روز سه شنبه پس از وعده مسئولان شهرداری برای تحقق خواسته‌های آنان پایان یافته اما اتحادیه آزاد کارگران به نقل از منابع کارگری هشدار داده چنانچه صحبتهای مسئولان به “وعده” تبدیل شود اینبار با تعداد بیشتری از همکارانشان تجمعات اعتراضی خود را از سر خواهند گرفت.

 

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

Advertisements