افتتاح سایت وزارت اطلاعات با تهدید شهروندان و دعای ظهور


 

 

 

 

 

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی یک سایت اطلاع رسانی رسمی راه اندازی کرده است؛ سایتی خبری که روز گذشته از نسخه آزمایشی آن پرده برداری شد. پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات که با “دعای ظهور امام زمان” راه اندازی شده، در مرحله “آزمایشی” است و هنوز برخی از صفحات آن فاقد مطلب است.

 

این سایت که در آدرس www.vaja.ir قابل مشاهده است، از بخش های “خبر، تحلیل، مصاحبه، سخنرانی، فیلم و نماهنگ، توجیه و هشدار، قوانین و مقررات، تازه های نشر، سازمان های اطلاعاتی، داستان های اطلاعاتی، جریان شناسی، ستاد خبری و لینک دانشکده وزارت اطلاعات” تشکیل شده است.

 

سایت وزارت اطلاعات در بخش “تازه های سایت”، مطلبی با عنوان “تحلیل اقتصادی” منتشر و آنچه را که “راهکار جلوگیری از آشفتگی اقتصادی” خوانده، بررسی کرده است.

 

در این گزارش آمده است: “اقتصاد ملي زماني قابليت توسعه‏ پيشرفت و ادامه حيات را در شرايط كنوني جهان خواهد داشت كه با اقتصاد بين‏الملل ارتباط برقرار نمايد. در حالي كه سرمايه مالي به عاملي تأثيرپذير از خارج تبديل گرديده حيات اين نوع سرمايه‏داري و كسب سود توسط آن به تحريك رواني بازار و هيجانات آن وابسته خواهد شد. القاي بي‏ثباتي سياسي يا توسعه فضاي ابهام و بي‏اعتمادي مي‏تواند اين نوع سرمايه را در رسيدن به اهدافش كمك كند. در چنين شرايطي رسانه‏هاي ‏داخلي و خارجي مي‏توانند به لحاظ رواني نقش تعيين كننده‏اي ‏را در افزايش هيجانات اقتصادي يا آرام كردن فضا ايفا كنند.بنابراين هرگونه اولويت بندي و اقدام و سياست‏گذاري اقتصادي در دو عرصه داخلي و خارجي بايد در درجه اول در راستاي تأمين امنيت و اعتماد در عرصه اقتصاد و سياست باشد. در اين چارچوب بايد فضاي مشاجرات به فضاي كارشناسي و تأمين منافع ملي تبديل شود. بنابراين ضرورت توافق بر روي الگوي تعامل اقتصاد و سياست امري حياتي خواهد بود”.

 

این تحلیل اطلاعاتی در بخش نتیجه گیری آورده است: “در شرايط كنوني كه بازار دچار التهاب است شايد يكي از راه كارهاي كوتاه مدت، تأمين مايحتاج و كالاهاي اساسي از طريق واردات باشد اما در بلند مدت اين امر پذيرفتني نيست. نبايد فراموش كرد كه در عالم واقع تجارت آزاد يك قانون نيست بلكه در بيش‏تر مواقع يك اتفاق است. از اين رو حمايت از توليد و فعاليت در اين زمينه در هر شرايطي بايد به عنوان يك اصل اساسي شناخته شود و به يك ارزش و افتخار ملي تبديل گردد. در مجموع در چارچوب اصول اقتصاد سياسي بايد چهار موضوع جلب اعتماد جامعه و بهبود شرايط رواني، اصلاح سياست‏هاي ‏پولي و مالي، تعامل فعال دولت و جامعه با هدف تقويت توليد، و حفظ استقلال بانك مركزي، و تعامل با اقتصاد بين‏الملل به صورت هدفمند و فعال پيگيري شود”.

 

علاوه بر این تحلیل، گزارش هایی درباره سقوط و فروپاشی آمریکا و نقش سوریه در سیاست خارجی ایران و زمان ظهور امام زمان … نیز در بخش “تازه های سایت” گنجانده شده است.

 

وزارت اطلاعات در بخش “جریان شناسی” سایت خود به “جریانشناسی اپوزیسیون” پرداخته و تعریف خود را از اپوزیسیون چنین بیان کرده است: “هر نوع اقدامي كه در جهت براندازي نظام حاكم پي ريزي شود خواه اين فعاليت يك اطلاعيه، يك سخنراني و يا يك مصاحبه باشد، خواه يك اقدام ترور يا بمب گذاري و يا اقدام براندازانه، همه اين اقدامات به عنوان فعاليت عليه نظام حاكم تلقي خواهد شد. در اينجا ممكن است اين شائبه پيش آيد كه آيا هيچ فرقي بين يك مصاحبه يا سخنراني و يك اقدام بمب گذاري و ترور به عنوان فعاليت عليه نظام وجود ندارد؟ در جواب بايد گفت كه خير. هيچ فرقي از نظر اطلاق فعاليت بر اين اقدامات وجود ندارد زيرا همه آنها اقداماتي است كه عليه نظام حاكم با نيت و در جهت براندازي صورت گرفته است. تنها فرقي كه در اين نوع فعاليتها وجود دارد نوع برخورد با كساني است كه اين اقدامات را انجام داده اند مثلاٌ: ممكن است كسي كه يك اطلاعيه و يا مصاحبه و يا سخنراني عليه نظام حاكم انجام داده است از طرف دستگاههاي ذي ربط احضار و در يك محيط دوستانه با آنها صحبت شده و آنها را متنبه كرده و سپس آزاد نمايند. اما در اقداماتي مانند ترور و يا بمب گذاري، اقدام كنندگان با احكامي همچون زندان طويل المدت و يا اعدام روبرو مي شوند. از طرف ديگر در بعضي از مواقع و برخي از نظام ها ممكن است همين اطلاعيه يا مصاحبه و يا سخنراني در جهت براندازي بتواند آن نظام را با مشكلات عديده و متمادي روبرو نمايد و اقداماتي مانند ترور و بمب گذاري وحدت آحاد آن نظام را بيشتر نمايد. در پايان بحث “تعريف” يك نكته قابل ذكر است و آن اينكه اولاً همه اپوزيسيوني كه با نظام حاكم مخالفت مي كنند طبيعتاً با دولت حاكم هم مخالف هستند. ثانياً اين تعريف فقط در كشورهايي كه داراي نظامهاي چند حزبي هستند صادق است. در كشورهاي تك حزبي مشخص است هر كس با دولت حاكم مخالف باشد بدان معني است كه با نظام حاكم هم مخالف است زيرا دولت و نظام نعل به نعل تابع هم هستند”.

 

در سایت وزارت اطلاعات همچنین نحوه استخدام عوامل اطلاعاتی و شرایط آن جهت عضویت در این تشکیلات برای “علاقه مندان” منتشر شده است.

 

وزارت اطلاعات، شرایط عضو گیری خود را چنین تشریح می کند: “يكي از شرايط ورود به خدمت در وزارت اطلاعات «اعتقاد و التزام عملي به ولايت مطلقه فقيه و مقام رهبري» مي‌باشد. بر اساس ماده ۸ قانون استخدامی وزارت اطلاعات یکی از شرایط ورود به خدمت در وزارت اطلاعات «عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‏‌ها و سازمان‌های سیاسی» می‌باشد. یکی دیگر از شرایط ورود به خدمت در وزارت اطلاعات «داشتن حسن شهرت و سابقه از نظر اعتقادات، تعهد و صداقت، امانت‌داری، رازداری، دلسوزی و حسن خلق» می‌باشد. بر اساس ماده ۷۴ قانون استخدام وزارت اطلاعات «قبول هرگونه هدیه، نشان از بیگانگان و معامله با آن‏‌ها جز با اطلاع مسئولان ذی‏ربط و بنا به وظایف اداری ممنوع است». بر اساس ماده ۷۶ قانون استخدامی وزارت اطلاعات «ازدواج مستخدمین وزارتخانه با اتباع بیگانه، یا کسانی که قبلاً به تابعیت ایران در آمده‌اند، ممنوع است». بر اساس ماده ۷۸ قانون استخدامي وزارت اطلاعات «مستخدمين وزارتخانه حق عضويت و وابستگي به احزاب و گروه‏هاي سياسي را ندارند». دانشكده اطلاعات همه ساله از طريق آزمون سراسري دانشجوي تمام وقت در مقطع كارشناسي مي‌پذيرد”.

 

سایت وزارت اطلاعات همچنین برخي وظايف و ماموريت هاي خود را اینچنین اعلام کرده است: “وزارت اطلاعات يكي از اركان اساسي و مهم رسيدگي به جرائم و تخلفات شركت‌هاي هرمي، يكي از مراكز چهارگانه تعيين صلاحيت كانديداهاي رياست جمهوري، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، شورا‌هاي شهر و روستا و…است. همچنین رسيدگي به امر مهم ضد جاسوسي به عهده وزارت اطلاعات است. وزارت اطلاعات رياست شوراي هماهنگي اطلاعات كشور را به عهده دارند و جامعه اطلاعاتي جمهوري اسلامي ايران از سيزده سازمان و دستگاه تشكيل شده است. كارشناسان وزارت اطلاعات با حضور در سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها در آموزش‌هاي توجيهي نقش ارزنده‌اي را ايفا و در پيش‏گيري از لغزش‌ها و خطاها مؤثر هستند”.

 

این سایت همچنین نحوه ثبت نام در دانشکده وزارت اطلاعات را برای “داوطلبان” تشریح و تاکید کرده است که تحصیل در این دانشکده به صورت بیست و چهار ساعته خواهد بود.

 

سایت وزارت اطلاعات، دانشکده یا همان محل عضوگیری خود را چنین معرفی کرده است: “با توجه به مختصات اطلاعاتي دنياي امروز غالب سرويس هاي اطلاعاتي خصوصاً در جنوب با اتكاء به يك يا چند سرويس اطلاعاتي در شمال راه اندازي و در عرصه آموزش و پژوهش اطلاعاتي كه از امور بسيار پيچيده و چند وجهي مي‌باشد تحت ليسانس اداره مي‌شوند؛ لكن اطلاعات ج.ا.ا منزه از اين گونه وابستگي ها و صرفاً با اتكاء به قدرت لايزال الهي و خودباوري و محقق ساختن فعل خواستن، توانستن است وارد عرصه جنگ اطلاعاتي با قدرتهاي به مراتب بزرگتر و چند برابر شده است (جنگ اطلاعات نامتقارن)، آموزش و پژوهش اطلاعاتي نيز از اين امر مستثني نبود و نيست. تلاش شبانه روزي و مجاهدت خاموش علمي در اخذ آخرين دستاوردهاي علم اطلاعات از يكسو و اتكاء مضاعف بر تجارب اطلاعاتي كه محصول مبارزه با صدها توطئه اعم از جنگ خياباني، كودتا، ترور، جاسوسي، خرابكاري، اغتشاش و… در حوزه پدافندي در كنار طراحي هاي اطلاعاتي و عملياتي در حوزه آفندي مجموعه بي بديلي از دانشكده اطلاعات به وجود آورده است كه به اعتراف دوست و دشمن بنيان مرصوصي است كه تاكنون توانسته است صدها تن از كارشناسان اطلاعاتي و ضداطلاعاتي كشور اعم از جامعه اطلاعاتي و وزارت اطلاعات را آموزش داده و با مجهز نمودن آن‌ها به علم جديد بومي اطلاعاتي بيش از گذشته در راه دفاع از آرمان‌ها، اهداف و ارزشهاي انقلاب اسلامي و نظام مقدس ج.ا.ا جان بركف آماده دفاع باشند”.

 

 

 

Advertisements